SOŇA & CHIQUI & LIMI & ERMI

Inspirací pro mě je život

Po celý můj dosavadní život mě vede neustálé nutkání poznávat a učit se nové.

Ze všeho, čím jsem v životě prošla, co mě oslovilo, koho důležitého jsem potkala, zůstávají ve mně zásadní střípky poznání, a ty se tak nějak samy postupně přesypávají a vytvářejí obrazy.

Vyrůstla jsem v rodině, kde se chovali po generace koně.

Můj tatínek byl jedním z prvních a velmi úspěšných jezdců nového sportu všestrannosti, který se pomalu rodil v Československu koncem 60. let na základě chovu koní kinských v Chlumci nad Cidlinou.

V jeho odkazu pokračuji již 30 let na našem rodovém statku na soutoku řek Javorky a Cidliny. Pro mě navždy zůstane tím největším vzorem houževnatosti a píle a nejdůležitějším učitelem na mé cestě za jezdeckým uměním.

Za všechno může můj rod. Jsem šťastná, že jsem se do něj narodila.

Můj život s koňmi

  • 30 let vlastní chov koní
  • 25 let nepřetržité vzdělávání pod supervizí špičkových mentorů v oboru klasického a akademického jezdeckého umění (David de Wispelaere, Sabine Mosen, dr. N. Záliš.).
  • Od roku 2016 jdu cestou Academic Art of Riding. Studium u Greetje Hakvoort (intenzivní studium v Holandsku, Masterclass na Human&Horse Academy).
  • Od roku 2017 jsem studentkou Claudie Strauß. Organizuji každoroční její kliniky v ČR. Od roku 2018 jsem studentkou Benta Branderupa.
  • Jsem certifikovaný instruktor SM systému metody Mudr. R. Smíška.
  • Vedu akademii Aequilibrium Ashaadox – cca 130 studentů v ČR a na Slovensku s pestrou nabídnou osobních i online lekcí v několika modulech a různých úrovních.
Instruktor zdravotní tělesné výchovy se specializací na SM systém
rekvalifikace dle vyhlášky MŠMT č. 176/2009 Sb

Jdu vlastní cestou

Spirálně stabilizovaný jezdecký sed – SRS©

Po úrazu v roce 2019, následné léčbě a rehabilitaci jsem se seznámila s rehabilitačním a rekondičním postupem, který jsem posléze vystudovala a jsem certifikovaný instruktor speciální zdravotní výchovy (mohu oficiálně pracovat s klienty kondičně, rekondičně i rehabilitačně prostřednictvím této metody).

Na principech této metody jsem vypracovala metodiku Spirálně stabilizovaný jezdecký sed (SRS), který aplikuji při vzdělání jezdců na zemi i na koni.

Mám kompetence nejen vzdělávat jezdecký sed, ale jsem schopna diagnostikovat dysbalance jezdce a následně řešit (cviky).

Nabízím kompletní službu SRS© u mě ve Studiu Ashaadox – diagnostika, zacvičení, lekce sedu na dřevěném koni a následně na mém nebo vašem koni.

Moji koně

Chiqui

Chiqui

PRE hřebec, narozen 11.8.2006

Nejmoudřejší z moudrých, můj nejdražší přítel na cestě po laně v tomto mém životě.

Limi

Welsh pony of cob type, narozen 28.5.2010

Divoké srdce, můj velký přítel a učitel, nejlepší z nejlepších profesorů Akademie Aequilibrium Ashaadox.

Ermi

PRE (plemenný) hřebec, narozen 21.1.2019

Statečné srdce, má velká inspirace na společné cestě za přátelstvím, rovnováhou a harmonií.

Chci dostávat aktuální informace od Aequlibrium AShaaDox

Vydej se s námi na cestu za jezdeckým uměním.